Wall Street gesloten tijdens inauguratie President Trump

Door Justin Blekemolen


S&P 500
ISIN: US78378X1072
|
Ticker: SPX --- %

---
---% (1D)
1W ---
1M ---
1Y ---
S&P 500
Artikel laten voorlezen

Beursnieuws Amerika

Vrijdag sloten de Amerikaanse beurzen sterk af, waarbij de drie belangrijkste indexen hun eerste wekelijkse winst van het jaar boekten. De S&P 500 won 1% en eindigde op 5.996,66, terwijl de Nasdaq Composite 1,51% steeg naar 19.630,20. De Dow Jones steeg met +0,78% naar 43.487 punten.

Voornamelijk technologie-aandelen blonken uit: Tesla steeg met 3%, Nvidia boekte een winst van 3,1%, en Alphabet voegde meer dan 1,6% toe. De sterke weekprestatie van de Dow (+3,7%) en de S&P 500 (+2,9%) markeerde hun beste week sinds de Amerikaanse presidentsverkiezingen in november, terwijl de Nasdaq met een weekwinst van 2,5% zijn beste prestatie sinds begin december liet zien.

Deze optimistische bewegingen kwamen mede door gunstige inflatiecijfers: zowel de consumentenprijsindex als de producentenprijsindex stegen minder snel dan verwacht in december. Hierdoor kon het rendement op de 10-jaars Treasury weer wat dalen en werd de hoop op renteverlagingen in 2025 weer aangewakkerd. Het kwartaalcijferseizoen is goed van start gegaan met sterke resultaten van grote banken, zoals Goldman Sachs en JPMorgan Chase die gedurende de week stegen met respectievelijk 12% en +8%.

In de VS blijven de beurzen vandaag gesloten vanwege Martin Luther King Day, terwijl om 18:00 uur Nederlandse tijd de inauguratie van president Donald Trump voor zijn tweede termijn op de planning staat. Verwachtingen van deregulering en belastingverlagingen hebben de markten al doen stijgen. Tegelijkertijd zijn er zorgen over Trump’s plannen voor importtarieven, die mogelijk inflatie zouden kunnen aanwakkeren.

Beursnieuws Azië: positieve start

In de Azië-Pacific regio begonnen de markten de week in het groen. De Hang Seng-index in Hongkong steeg met 2,41% naar het hoogste niveau sinds 31 december, geholpen door winsten in consumentensectoren. De CSI 300 in China won 0,86% nadat de People’s Bank of China haar rentetarieven onveranderd hield.

Japan kende eveneens een positieve dag: de Nikkei 225 steeg met 1,19% en de Topix met 1,16%. In Zuid-Korea was het beeld gemengd, waarbij de Kospi 0,18% daalde, terwijl de Kosdaq 0,48% won. Australië’s S&P/ASX 200 noteerde een winst van 0,46%.

Het beleid van centrale banken zal deze week een belangrijke rol spelen in Azië. De Bank of Japan komt op 23-24 januari bijeen, waar een mogelijke renteverhoging op tafel ligt. Daarnaast zal de centrale bank van Maleisië woensdag naar verwachting haar rente op 3% houden. Vrijdag volgt een beleidsvergadering van de centrale bank van Singapore.

Gemengde opening Europa

De Europese markten staan voor een gemengd begin van de week. Futures wijzen voorbeurs op kleine verschuivingen. Gedurende de week zal het cijferseizoen ook in Europa mondjesmaat beginnen.

Beleggers in Europa houden de inauguratie van Trump scherp in de gaten, mede vanwege de mogelijke gevolgen van zijn handelsbeleid. Daarnaast is er veel aandacht voor het Wereld Economisch Forum in Davos, dat deze week plaatsvindt. Leiders uit politiek en bedrijfsleven bespreken daar onderwerpen zoals economische groei en de impact van kunstmatige intelligentie.

Verder zijn er op maandag geen belangrijke Europese data of bedrijfsresultaten gepland. Beleggers zullen hun aandacht later deze week richten op bredere macro-economische cijfers en toespraken van ECB-president Christine Lagarde in Davos.

Beursagenda

Maandag 20 januariVS – Martin Luther King
DE – PPI
NYSE gesloten
08:00
Dinsdag 21 januariEUR – ZEW economisch sentiment11:00
Woensdag 22 januariVS – Leading index VS
EUR – Lagarde spreekt
16:00
16:05
Donderdag 23 januariVS – Jobless claims
VS – Ruwe olievoorraden
14:30
17:00
Vrijdag 24 januariJPY – BoJ rentebesluit
EUR – S&P Globals PMI
EUR – Lagarde spreekt
VS – S&P Globals PMI
VS – Huizenverkopen
VS – inflatieverwachting
Consumentenvertrouwen
04:00
10:00
10:00
15:45
16:00
16:00
16:00

Gebruikte bronnen:

https://www.cnbc.com/2025/01/17/us-treasury-yields-investors-await-housing-data-.html

https://www.cnbc.com/2025/01/16/stock-market-today-live-updates.html

https://www.cnbc.com/2025/01/20/european-markets-live-updates-stocks-news-data-and-earnings.html


Stuur een bericht naar Justin Blekemolen
  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.